< POWRÓTAparthotelowa żyła złota

Portal Propertynews.pl podkreśla, że aparthotele w naszym kraju wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Dekpol S.A. w tym roku zrealizował Hotel Number One, a już niedługo w sprzedaży kolejna inwestycja Grano Residence. Jako jeden z liderów rynku apartamentów typu condo wyznaczamy trendy. Sukces naszej firmy powoduje że do grona firm specjalizujących się w budowie i zarządzaniu obiektami aparthotelowymi dołącza wielu nowych deweloperów, którzy do tej pory koncentrowali się niemal wyłącznie na nieruchomościach mieszkaniowych.

Zrealizowany przez Dekpol S.A. Hotel Number One, w ramach kompleksu Nowa Motława – od kilku miesięcy znajduje się na celowniku inwestorów poszukujących sposobów na bezpieczną lokatę kapitału lub na stały zysk. Na rynku pojawia się coraz więcej kolejnych inwestycji – podaje portal Propertynews.pl w artykule opublikowanym 24 października br.

Aparthotelową żyłą złota są lokalizacje nadmorskie i to tam deweloperzy zapowiadają najwięcej inwestycji. Stawiają też na wysoką jakość, bo inwestorzy zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli zainwestują w mieszkania urządzone w standardzie hotelowym, ich stopa zwrotu może być zdecydowanie wyższa.

Według ekspertów rozwój rynku aparthotelowego w Polsce jest wypadkową dwóch najważniejszych kwestii. - Po pierwsze rozwoju popytu na usługi hotelowe w najważniejszych miastach Polski, a po drugie regulacji wynikających z miejscowego planu, który przewiduje inną funkcję niż projekt mieszkaniowy – tłumaczy Marta Abratowska-Janiec, Senior Consultant CBRE Hotels. - Oprócz tego, z punktu widzenia inwestorów ważna jest dywersyfikacja ryzyka biznesowego.

Zróżnicowane portfolio nie jest jedynym celem deweloperów mieszkaniowych wchodzących na nowy dla nich rynek. Duża liczba projektów aparthotelowych rozwijana jest w Polsce w oparciu o formułę sprzedaży pojedynczych jednostek pokojowych (tzw. condo) indywidualnym inwestorom, co jest modelem podobnym do projektu mieszkaniowego. - Umożliwia to pozyskanie środków na finansowanie aparthotelu zanim zostanie on de facto wybudowany – mówi ekspertka CBRE.

Jeśli trend się utrzyma, to w najbliższych latach możemy mieć do czynienia z wysypem nowych inwestycji łączących funkcje mieszkaniowe z aparthotelem lub koncentrujących się wyłącznie na projektach pod wynajem. Na korzyść aparthoteli wpływa fakt, że przybywa w branży profesjonalnych operatorów, którzy chcą prowadzić w imieniu deweloperów mieszkaniowych biznes hotelowy. - Obserwujemy coraz częściej na rynku formułę umów dzierżawy z operatorami hotelowymi, którzy zdejmują niejako z deweloperów obowiązek prowadzenia hotelu na co dzień, a rekompensują to wypłacaniem stałego czynszu dzierżawnego – wyjaśnia Marta Abratowska-Janiec.

Pełny artykuł na portalu Propertynews.pl dostępny jest pod adresem:

http://www.propertynews.pl/hotele/aparthotelowa-zyla-zlota,58540.html

załączone pliki/dokumentyLOKALIZACJA

INWESTYCJA

METRAŻ

-

ILOŚĆ POKOI

-

PIĘTRO

-

CENA DO BRUTTO

CECHY DODATKOWE

mieszkanie z ogródkiem
samodzielna kuchnia
Mieszkania dla Młodych


serwisy dekpol