< POWRÓTDekpol S.A. zwiększył sprzedaż mieszkań o blisko 60%

Dekpol S.A. sprzedał w pierwszych trzech kwartałach br. 687 mieszkań, czyli o blisko 60% więcej niż rok wcześniej. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku Spółka przekazała jednocześnie klientom 380 gotowych lokali w porównaniu do 94 lokali przekazanych w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Narastająco przez trzy pierwsze kwartały br. Dekpol S.A. zrealizował sprzedaż na poziomie 687 mieszkań, czyli o blisko 60% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, kiedy sprzedano 436 mieszkań. W samym trzecim kwartale br. spółka na podstawie zawartych umów rezerwacyjnych, deweloperskich i przedwstępnych zakontraktowała 201 mieszkań. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku sprzedano 158 lokali. Zarząd Dekpol S.A. poinformował jednocześnie, że na koniec września br. deweloper posiadał w ofercie sprzedażowej łącznie 381 lokali.

W ramach trzech pierwszych kwartałów br. Dekpol S.A. na podstawie zawartych notarialnych umów przenoszących własność lokalu rozpozna w wyniku finansowym łącznie 380 lokali, względem 94 lokali rozpoznanych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Z tego w wynikach finansowych za trzeci kwartał br. rozpoznanych zostanie 297 lokali wobec 52 lokali rozpoznanych w III kwartale 2016 roku.

Dekpol S.A. jest wiodącym w województwie pomorskim deweloperem mieszkaniowym. W Gdańsku firma realizuje obecnie: Osiedle Młoda Morena, Osiedle Młoda Morena Park, Osiedle Zielone oraz Jaworowe Wzgórze. W Gdyni realizowane jest Osiedle Na Fali, a w Tczewie Nowe Rokitki Park oraz Osiedle Nowe Rokitki. Najnowszą inwestycją wprowadzoną ostatnio do oferty jest luksusowy apartamentowiec Verano Residence powstający w nadmorskiej Juracie.

Zgodnie z założeniami Zarządu Dekpolu S.A. udział działalności deweloperskiej w przychodach ogółem Grupy Kapitałowej zwiększy się istotnie w 2017 roku. W głównej mierze wiązać się to będzie z zakończeniem realizowanych obecnie projektów deweloperskich, które rozpoznane zostaną w przychodach Grupy. Prognoza Zarządu zakłada, że w 2017 roku poziom przychodów segmentu deweloperskiego  w  2017  r. wyniesie około 200 mln zł, a  łączne przychody ze wszystkich obszarów prowadzonej działalności mogą wynieść 500 mln zł.

załączone pliki/dokumenty



LOKALIZACJA

INWESTYCJA

METRAŻ

-

ILOŚĆ POKOI

-

PIĘTRO

-

CENA DO BRUTTO

CECHY DODATKOWE

mieszkanie z ogródkiem
samodzielna kuchnia
Mieszkania dla Młodych


serwisy dekpol